Anturie je velmi pěkná rostlina, která může být pýchou i vaší domácnosti. Říkáte si, že nevíte, zda byste její pěstování zvládli? Ač to na první pohled nevypadá, anturie není na pěstování nikterak náročná – má však ráda vyšší pokojovou teplotu a také zvýšenou vlhkost.
Vegetační období anturie je docela dlouhé – trvá zhruba od března do konce září a právě v této době rostlina potřebuje nejvíce vlhkosti. Všem anturiím vyhovuje teplé a slunné stanoviště, pozor však na přespříliš ostré sluneční paprsky.
Zálivka měkkou vodou
Anturii je zapotřebí hlavně v průběhu vegetačního období pravidelně zalévat. Rostlina vyžaduje spíše měkkou vodu, ideální tak může být čistá dešťovka. Tvrdá voda není nejvhodnější a nelze doporučit, rostlině se při takové zálivce nemusí dařit. Je třeba udržovat půdu v květináči ve vlhkosti, všeho však moc škodí – dbejte na to, ať není hlína přemokřená a bahnitá.
Propustná a lehká zemina
Anturie preferují lehkou až středně těžkou, avšak dobře propustnou zeminu. Vyplatí se zakoupit speciální zeminu, která je například stejná i pro orchideje.
V době vegetace je vhodné také pravidelné přihnojování – to by mělo probíhat jednou až dvakrát do měsíce.
Rozmnožování a přesazování
Anturie je vhodné zhruba jednou za dva roky přesadit. Nejlepším načasováním jsou brzké jarní měsíce. V tuto dobu je také ideální čas na případné množení. Nejjednodušší a nejčastěji praktikované množení anturií je dělením. Pokud jste však v pěstování zkušenější, můžete vyzkoušet i výsev semen.
Dopřejete-li anturii slunné, teplé a vlhké stanoviště, ideálně na parapetu na východ směrovaného okna, odvděčí se vám krásným květenstvím a udělá vám spoustu radosti. Anturie nemusíte pěstovat pouze v květináčích, hodí se i pro tzv. hydroponické pěstování, tedy bez zeminy, kdy je rostlina vyživována ze speciálního roztoku.